Ünye Turizm Danışma Bürosu

MESİRE YERLERİ

ASARKAYA KENT ORMANI

Doğu Karadeniz Bölgesinin Ordu İli, Ünye ilçe sınırında bulunan Asarkaya Kent Ormanı,  Orman İşletme Müdürlüğünce ağaçlandırılmış mesire yeridir. Asarkaya Kent Ormanı Ünye-Fatsa yolu üzerinde üzerinde bulunan orman gezip görmeniz gereken bir yerdir. Özellikle yaz ayalarında Ünye ilçe halkı ve çevre illerden gelenler buraya akın etmektedir. Burada mangal keyfi ve doğa ile baş başa  kalmanızı sağlayacak bir ortam bulunuyor. Yine buranın bir diğer önemli özelliği Kuş gözlemciliği ve Doğa yürüyüşlerdir. Dokusunda barındırdığı birçok yabani hayvan ve birçok farklı çeşitte bitki bulunur. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip güzel bir gün geçirebilirsiniz. 


Asarkaya-Milli-Park.jpg  İlgili resim

ordu-asarkaya-kent-ormani.jpg İlgili resimÇINARSUYU

Karadeniz’in İncisi Ünye’de bu muhteşem doğada yaşamak, hayat kalitemizi yükseltmek, üretmek ve geçimimizi sağlamak amacıyla işletmeye başlamış olduğumuz Çınarsuyu kamp, mesire alanı ve plaj severlere bir dostlarını veya aileden birilerini ziyarete gelmiş gibi hissedebilecekleri sıcak ve doğal bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Yapılan her şeyi doğanın özüne sadık kalarak, doğaya ve hayvanlara saygılı bir biçimde planlıyoruz.
Ünye Çınarsuyu Kamp Alanı bitki örtüsü çoğunlukta Çam ağaçlarından oluşmaktadır. Kampımızda 6 adet farklı büyüklüklerde Çadır Ev, 3 adet Asma çadır ayrıca karavanı ve çadırıyla gelen kampçılar için kamp alanı bulunmaktadır


 çınarsuyu kent ormanı ile ilgili görsel sonucu  


çınarsuyu kent ormanı ile ilgili görsel sonucu  ünye çınarsuyu kamp alanı ile ilgili görsel sonucu


Ünye Çınarsuyu Karadeniz’in tertemiz kristal berraklığındaki suları sizi denize çağırır. Kamp Alanımız Ahşap malzemeden estetiğini bozmayacak şekilde tasarlanmıştır.
Ünye Çınarsuyu Orman ve deniz manzarası eşliğinde yemeğin tadını çıkarıp sonrasında çardaklarda sohbet edebilirsiniz. İsterseniz tavla, dama, satranç, jenga, dart, mini langırt gibi oyunlarla zamanı eğlenceye dönüştürebilir, ya da dizüstü bilgisayarınızla kablosuz internet yararlanarak sosyal medya ve gündemi takip edebilirsiniz.
Ünye Çınarsuyu Mesire ve Kamp Alanın da mutfakta kendi yetiştirdiğimiz ürünleri veya bölgenin özenle seçilmiş doğal ve taze ürünlerini kullanıyoruz.
Kendinize zaman ayırıp Ünye Çınarsuyu Kamp ve Mesire alanına gelerek şehrin gürültüsünden ve alışkanlıklarından uzaklaşıp Doğada olmanın güzelliğini yaşayabilirsiniz.


ÇAMLIK


İlgili resim    


İlçenin hala kullanılan en eski piknik alanlarından biri olmakla beraber adından da anlayacağınız üzere çam ağaçlarıyla kaplı olan, oldukça geniş ve deniz kenarında bulunan bir alanda kurulu mesire yeri. Meydan’a yaklaşık iki kilometre mesafede Meteoroloji istasyonunun hemen yanında bulunuyor.

İlgili resim  ünye çamlık piknik alanı ile ilgili görsel sonucu